Naše služby

Trávnik  |  Závlaha  |  Kde pôsobíme?  |  Kto využíva naše služby?  |

Zdieľajte nás

sledujte náš

1.Úprava pozemkov a zakladanie nových siatych trávnikov Kompletný balík pre siaty trávnik

Táto služba zahŕňa celý proces založenia siateho trávnika. Avšak je potrebné mať pripravený terén aspoň do tej miery, aby na ňom neboli veľké kopy hliny alebo naopak, jamy (cca 5 až 10 cm). Od tohto momentu všetko ostatné zabezpečíme my – spätnou frézou rozdrvíme a nakypríme pôdu, vytriedime väčšie aj menšie kamene, zrovnáme a vymodelujeme terén, zapracujeme hnojivo (v prípade záujmu aj piesok, zeolit alebo trávny substrát na skvalitnenie zeminy), vysejeme trávu a terén finálne povalcujeme. Trávne semeno a hnojivo môžeme zabezpečiť my, ceny nájdete v cenníku. Používame trávne semeno najvyššej kvality značky Barenbrug.

Náš tip: Na skvalitnenie zeminy je vhodné zapracovať trávny substrát, ktorý obsahuje všetky potrebné látky na zdravý rast trávnika. V trávnom substráte trávnik vyrastie rýchlejšie, hustejšie a do budúcnosti bude mať kvalitnejší základ.

2.Úprava terénu pod kobercový trávnik, dodávka trávnika a profesionálna pokládkaKompletný balík pre kobercový trávnik

Táto služba zahŕňa kompletný proces prípravy terénu pod kobercový trávnik až po samotnú pokládku trávnika. Spätnou frézou rozdrvíme a nakypríme pôdu, vytriedime väčšie aj menšie kamene, zrovnáme a vymodelujeme terén, v prípade záujmu položíme sieť proti krtom a na požiadanie zapracujeme aj trávny substrát a terén finálne povalcujeme. Týmto je terén dokonale pripravený a vyrovnaný na položenie kobercového trávnika. Súčasťou balíka je dodávka kobercového trávnika športového typu, ktorý je ideálny k rodinným domom, je odolný voči každodennému bežnému zaťaženiu a je pomerne nenáročný na údržbu.

Náš tip: Na skvalitnenie zeminy je vhodné zapracovať trávny substrát, ktorý obsahuje všetky potrebné látky na zdravý rast trávnika. Kobercové trávniky sú pestované v ideálnych podmienkach, preto je veľmi dôležité použiť trávny substrát, aby sa trávnik kvalitne zakorenil do pôvodného terénu a do budúcnosti bude mať dobrý základ.

3.Komplet úprava terénu pred pokládkou kobercového trávnika (kobercový trávnik a pokládku si zákazník zabezpečí sám)Kompletná úprava pred pokládkou

Táto služba zahŕňa kompletný proces prípravy terénu pod kobercový trávnik a následne si zákazník sám zabezpečí kobercový trávnik a sám si ho položí. Spätnou frézou rozdrvíme a nakypríme pôdu, vytriedime väčšie aj menšie kamene, zrovnáme a vymodelujeme terén, v prípade záujmu položíme sieť proti krtom a na požiadanie zapracujeme aj trávny substrát a terén finálne povalcujeme. Týmto je terén dokonale pripravený a vyrovnaný na položenie kobercového trávnika. Súčasťou balíka NIE JE dodávka kobercového trávnika ani jeho pokládka.

Náš tip: Na skvalitnenie zeminy je vhodné zapracovať trávny substrát, ktorý obsahuje všetky potrebné látky na zdravý rast trávnika. Kobercové trávniky sú pestované v ideálnych podmienkach, preto je veľmi dôležité použiť trávny substrát, aby sa trávnik kvalitne zakorenil do pôvodného terénu a do budúcnosti bude mať dobrý základ.

4.Hrubá príprava terénu - sfrézovanieZákladný balík

Táto služba zahŕňa sfrézovanie terénu spätnou frézou, čím sa prekyprí pôda a čiastočne sa odstránia kamene. Následne si sami spracujete terén, vyhrabete si zvyšné kamene a iné nečistoty z pôdy, vymodelujete si povrch terénu a môžete si vysiať trávu alebo položiť kobercový trávnik.

5.EXTRA služby

Príprava podložia a pokládka siete proti krtom   •   Zapracovanie trávneho substrátu   •   Zapracovanie kremičitého piesku   •   Zapracovanie zeolitu   •   Osadenie plastových obrubníkov  

Mulčovanie pozemkov

Mulčovanie je spôsob kosenia vysokej trávy alebo iného porastu, kedy sa pokosená časť nezberá do koša, ale je špeciálnym strojom (mulčovačom) rozdrvená na malé kúsky, ktoré zostávajú na ploche. Tento zostatok sa nazýva aj „mulč“. Keďže je rozdrvený na malé kúsky, rýchlo sa rozloží a pôsobí tak ako prírodné hnojivo.

automatické závlahové systémy značky rain bird a hunter

6.projekt závlahy

Táto služba zahŕňa vypracovanie projektu závlahy podľa požiadaviek zákazníka. Na základe týchto požiadaviek projektant vypracuje projekt závlahy presne na mieru. Je dôležité, aby zákazník upresnil, či bude závlaha napojená na studňu alebo vodovod. Ak bude zapojená na studňu, projektant navrhne aj čerpaciu techniku. Zákazník si môže zvoliť, či bude chcieť zavlažovať aj úžitkovú alebo okrasnú záhradu – v tom prípade projektant navrhne aj kvapkovú závlahu. Súčasťou projektu je aj podrobná cenová ponuka, zoznam materiálu a technická správa.

7.dodávka a inštalácia závlahy

Táto služba zahŕňa dodanie potrebného materiálu k zákazníkovi a následne inštaláciu závlahy.  V prípade potreby si najskôr pripravíme terén a následne vydrážkujeme trasu pre potrubie závlahy. Ak bude závlaha napojená na studňu, zapojíme čerpaciu techniku. Následne osadíme postrekovače a zapojíme kvapkovú závlahu. Potom sa upravuje terén do požadovanej výšky a roviny a založí sa trávnik. Teraz už poznáme konečnú výšku trávnika a môžeme osadiť aj samotné trysky. Celú závlahu nakoniec odskúšame a v prípade potreby doladíme silu a smer striekania vody.

Kde pôsobíme?

Naše služby ponúkame na celom Slovensku. Dopravné náklady neúčtujeme v rámci Žiliny a okolia, mimo Žiliny vám dopravu naceníme individuálne. 

Kto využíva naše služby?

  • majitelia novostavieb, ktorí potrebujú upraviť a zrovnať pozemok okolo domu
  • majitelia rodinných domov, ktorí chcú mať rýchlo a kvalitne pripravený pozemok na založenie nového trávnika – či už siateho alebo kobercového
  • majitelia rodinných domov, ktorí chcú automatickú závlahu
  • stavbári ako subdodávku pre úpravu okolia novostavieb a domov
  • záhradnícke firmy ako subdodávku pri tvorbe záhrad
  • dodávatelia v oblasti priemyselných, rekreačných a iných objektov ako subdodávku pri úprave vonkajších plôch