Návody • rady

Zdieľajte nás

sledujte náš

4 DÔVODY, PREČO ZALOŽIŤ TRÁVNIK V LETE

Jún 2021

Aj vy máte zafixovanú predstavu, že trávniky sa zakladajú iba na jar alebo na jeseň? A ste sklamaní, že ste to nestihli na jar, a teraz musíte čakať až do jesene? Pokúsime sa vám túto zažitú predstavu vyvrátiť a možno si ešte užijete leto na novom krásnom trávniku.

1. SLNKO

V lete je najväčší dostatok toho najdôležitejšieho pre rast trávy, a to je slnko. Bez slnka vám žiaden pekný trávnik nenarastie. Takže ak ste nedočkaví a chcete krásny trávnik v krátkom čase, určite ho založte v lete. V kombinácii s trávnym substrátom rastie takmer dvojnásobnou rýchlosťou a už po 2-3 týždňoch sa vám bude krásne zelenať. Samozrejme, treba rátať s vyššou spotrebou vody a častejším polievaním, keďže je predpoklad, že bude menej pršať.

2. TERMÍN

Keďže predstava zakladania trávnika na jar alebo na jeseň je veľmi rozšírená, práve v tomto období sú služby zakladania trávnikov najviac vyťažené a na termín môžete čakať aj viac ako mesiac. Preto založte trávnik v lete, termíny sú dostupnejšie, nemusíte dlho čakať a na novom trávniku stihnete ešte aj letnú grilovačku.

BONUS V NOVOM TRÁVNIKU: u nás dostanete termín cca do 2 týždňov

3. CENA

Keďže v lete je menší nápor na zakladanie nových trávnikov, je pravdepodobné, že tieto služby budú za nižšie ceny ako na jar alebo na jeseň.

BONUS V NOVOM TRÁVNIKU: v lete zakladáme trávniky so zľavou až do 30 %

4. ČAS

Ak založíte trávnik neskoro na jeseň a príde skorá zima, trávnik nebude mať dostatok času na kvalitné zakorenenie. O to väčšiu námahu budete musieť vynaložiť na jar, aby sa trávnik zregeneroval. Ak trávnik založíte v lete, krásne vám vyrastie a celú jeseň bude mať čas na kvalitné zakorenenie. Zimu prežije už s pevným koreňovým základom a na jar stačí bežná údržba ako hnojenie a polievanie a trávnik bude pripravený na novú sezónu.