Návody • rady

Zdieľajte nás

sledujte náš

5 TIPOV NA VÝBER DODÁVATEĽA TRÁVNIKA

Júl 2020

Vytvoriť dokonalý trávnik je náročný proces. Skrýva sa za ním množstvo drobností a vychytávok. Každé nesprávne rozhodnutie sa prejaví v jeho konečnom výzore. Nechajte ho preto na profesionálov. Pripravili sme pre vás praktický návod, ako rozoznať skutočných machrov od tých ostatných.

1. SKÚSENOSTI

Skúsenosti robia majstra. Toto pravidlo platí vo všetkom a zakladanie trávnika nie je výnimkou. Ak premýšľate nad novým, vyberte si firmu, ktorá má v tejto oblasti bohaté a niekoľkoročné skúsenosti. Dôležité sú odporúčania reálnych spokojných zákazníkov. Pozrite si recenzie a ich hodnotenia. Niekedy sa oplatí opýtať sa aj svojich známych. Bohaté skúsenosti firmy, ktorá by vám mala vytvoriť nový trávnik, sú totiž na nezaplatenie.

2. ŠPECIALIZOVANÁ TECHNIKA

Profesionálov spoznáte podľa používania špecializovanej techniky. Pri výbere firmy vám odporúčame opýtať sa, aké nástroje a technológie používa. Ak má iba obyčajný rotavátor, trávnik nebude vyzerať dokonalo. Ten vám totiž neprevzdušní ani nerozdrví veľké kusy zeminy a koreň trávnika sa nedokáže až tak dobre uchytiť. Skutoční odborníci na trávniky by mali pracovať so spätnou frézou (trávnikovým zakladačom). Ten rekultivuje vrchnú časť pôdy, výrazne ju prevzdušní, odseparuje kamene a vytvorí ideálne podložie pre nový trávnik, či už siaty alebo kobercový. Semeno trávnika sa tak výrazne ľahšie a lepšie zakorení. K špecializovanej technike patria napríklad aj zrovnávacie hrable, triediace hrable, zrovnávacie brány či elektrické sejačky pre rovnomerný výsev.

3. DOSTUPNÉ TERMÍNY A RÝCHLA PRÁCA

Keď sa blíži jar, perfektný trávnik chcete mať čo najskôr. Nemáte chuť sa naťahovať s firmou, čakať na cenové ponuky, obhliadky a brať si dovolenku, kým vám nový trávnik okolo domu urobia. Všetky tieto starosti vyhoďte z hlavy. Spoľahlivá firma by vám mala urobiť obhliadku do týždňa. Rovnako je pre vás dôležitá rýchla cenová kalkulácia. Tá by mala byť hotová zväčša do 48 hodín od vašej žiadosti. Profesionálnej firme zaberie iba pár dní, kým bude hotová príprava terénu a podložia na výsev trávnika alebo na pokládku kobercového trávnika. Dajte si pozor aj na firmy, ktoré účtujú hodinovú sadzbu a zámerne predlžujú čas celej práce. Dostupné termíny, promptná komunikácia a rýchla práca sú znakom toho, že ste na správnej adrese.

BONUS V NOVOM TRÁVNIKU

BONUS 1:

U nás na obhliadku nečakáte. Cenovú ponuku vám vypracujeme na základe fotografií reálneho stavu terénu, kde má budúci trávnik stáť. Stačí vyplniť jednoduchý formulár v našom Menu – Žiadosť o cenovú ponuku. Do 24 hodín budete vedieť cenu vášho nového trávnika.

BONUS 2:

Dokážeme upraviť plochu približne 400 až 500 m2 už za 1 deň. Za jediný deň tak máte založený nový trávnik alebo kompletne pripravený podklad pod kobercový trávnik.

4. PRAKTICKÉ KONZULTÁCIE

Nie je vám jasné, ako sa vytvára nový trávnik alebo tejto problematike len jednoducho nerozumiete? Nebojte sa položiť akúkoľvek otázku. Dobrá firma vám ochotne poradí a navrhne riešenie aj zdanlivo neriešiteľného problému. Odborníci vám vedia vysvetliť všetky svoje kroky k dokonalému trávniku. Nič nezatajujú a ich cenová ponuka je jasná a zrozumiteľná.

5. KVALITNÉ TRÁVNE ZMESI

Zdravý a na prvý pohľad bezchybný trávnik bez kvalitnej trávnej zmesi nevytvoríte. Svoje o tom vedia odborníci, ktorí používajú rokmi overené a prvotriedne zmesi. Príkladom je holandská značka Barenbrug. Tá bola založená v roku 1904 a na svojom konte má za svoju viac ako storočnú históriu nejeden dokonalý trávnik. Hovorí sa, že je to mercedes medzi trávnymi zmesami. Opýtajte sa preto potenciálnej firmy, aké zmesi používa. Aj ich značka vám napovie, koho si vybrať.